Odporúčané

Reklama


Novinky Šport

Zdeno Chára kráča v 42 rokoch k Stanley Cupu. Zopakuje to, čo Jágr? „Je to nenormálne,“ tvrdia spoluhráči

Zdeno Chára
foto: hetrik

V úvode jeho kariéry ho väčšina odpisovala a len málokto si vtedy vedel predstaviť, že Zdeno Chára bude dlhodobým kapitánom tradičného NHL klubu, získa Stanley Cup a zaradí sa medzi najlepších obrancov na svete. Dnes je to úplne inak. Zdeno patrí medzi rešpektované hokejové osobnosti a ľudia ho obdivujú aj pre jeho železnú disciplínu a prístup k tréningu.

Boston Bruins v aktuálnom play-off postúpil už do konferenčného finále, kde narazí na Carolinu Hurricanes. Chára je teda v úlohe kapitána už pomerne blízko k tomu, aby aj druhýkrát zdvíhal nad hlavu Stanley Cup. Jeho vodcovské schopnosti a hokejové kvality pravidelne oceňujú aj jeho spoluhráči.

Zdeno Chára sa stretol s Conorom McGregorom >>>

David Backes: Zdeno Chára určuje naše tempo, je kapitánom tohto tímu

„Sledoval som rozkorčuľovanie pred zápasom a on tam bojoval pravdepodobne tvrdšie ako ktokoľvek iný. Takéto niečo veľmi radi vidíte. On určuje tempo, je kapitánom tohto tímu. Má 42 rokov a je schopný robiť to, čo robí – to je nenormálne. Je to gigant, ktorý sa o seba stará. Zaslúžil si každý jeden zápas, ktorý odohral v lige, a pokračuje v tom, že je veľmi dôležitým faktorom. Je súčasťou systému, o ktorom veríme, že je špeciálny.“

Zdeno Chára by mohol byť v ďalšej sezóne najstarším hráčom ligy. Jeho výkonnosť je stále na vysokej úrovni, aj preto má stále platnú zmluvu. Mnohí jeho vytrvalosť začínajú prirovnávať aj k legendárnemu Jaromírovi Jágrovi, ktorý pôsobil v najprestížnejšej lige sveta do svojich 45 rokov. Chára je na podobné prirovnania hrdý, pretože k Jágrovi prechováva veľký rešpekt a obdiv.

Zdeno Chára o Jaromírovi Jágrovi

“Ako deti sme hrali pouličný hokej. Najmä Jágr bol tým, na ktorého sme sa chceli podobať a strieľať góly ako on. Videl som, aký obrovský prínos mal 18-ročný Jágr na hru Pittsburghu a jeho triumf v Stanleyho pohári.“

“Bolo to skvelé, keď sme sa takmer po 20 rokoch ocitli v jednom mužstve. Po tých rokoch, keď sme nastupovali proti sebe, sme zrazu boli spolu a stali sme sa dobrými priateľmi. Zostali sme nimi dodnes, sme občas v spojení a bavíme sa o rôznych veciach. Je to fajn.”

Chára je takisto vzorom pre mnohých mladíkov. A špeciálne pre mladých obrancov v Bostone, ako sú napríklad Charlie McAvoy alebo Brandon Carlo. Zdenov hokejový príbeh stále nie je uzavretý a my mu budeme držať palce aj v tejto sezóne!

zdroj:  nesn , sport.sme , hetrik