Odporúčané

Reklama


Novinky Silové športy Video

VIDEO: Islandský silák Hafthor Bjornsson prekonal rekord v mŕtvom ťahu! Zodvihol neskutočných 501kg!

Hafthor Julius Bjornsson
foto: nbclosangeles

Hafthor Julius Bjornsson, ktorý je dnes celosvetovo známy aj vďaka seriálu Game of Thrones, je aktuálne považovaný za najsilnejšieho muža na svete. A túto svoju pozíciu potvrdil neskutočným silovým výkonom, ktorým vytvoril svetový rekord v mŕtvom ťahu. Zo zeme zodvihol činku vážiacu 501kg (1105lbs)!

Prekonal tak doterajší rekord 500kg, ktorý stanovil v roku 2016 Eddie Hall, ďalší známy strongman. Navyše, Hafthorov pokus vyzeral celkovo o niečo plynulejšie a ľahšie ako v prípade Halla. Bjornsson ma 31 rokov a to v prípade silových športov nie je vysoký vek. Práve naopak, dá sa očakávať, že „Thor“ sa ešte bude silovo zlepšovať a mohol by potupne stanoviť rekord v mŕtvom ťahu, ktorý bude platiť aj niekoľko desaťročí. A ktovie, možno aj dlhšie.

Ak totiž sledujete silové športy a máte v oku, aké váhy dvíhajú najsilnejší ľudia z kategórie strongman alebo silového trojboja, tak viete, že už úspešné pokusy okolo 400kg sa v rámci mŕtveho ťahu považujú za výnimočné.

Treba podotknúť, že sa jedná o strongmanský rekord a Hafthor pri pokuse použil trhačky. Čo sa týka silového trojboja (powerlifting), doterajší rekord 460kg drží stále Benedikt Magnusson, ďalší „islandský mutant“.

Hathor Bjornsson a jeho úspešný pokus 501 kg (mŕtvy ťah/deadlift)

„Som absolútne bez slov, tak šťastný a vďačný. Som požehnaný. Všetko išlo podľa plánov. Verím tomu, že dnes som mohol dvihnúť aj viac, ale samozrejme, že som extrémne šťastný.“

Zdroj: RT , foto: nbclosangeles

Krásna a talentovaná! Vychádzajúca MMA hviezda Valerie Loureda inšpiruje domácimi tréningami (VIDEO)