Odporúčané

Reklama


Novinky Šport

Svetový fenomén Tyson Fury zavítal do Prahy. Prišli sa pozrieť aj Jágr, Vémola, Végh a ďalší

Tyson Fury
foto: IG Attila Végh

Súčasná boxerská hviezda ťažkej váhy Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) bol po Mike Tysonovi ďalším svetoznámym pästiarom, ktorý v poslednej dobe zavítal do Ćeskej republiky. Neporazený „Gypsy King“ sa s fanúšikmi v Prahe podelil o svoj inšpiratívny príbeh, ktorý zahŕňa veľké pády a veľké úspechy.

Fury sa prvýkrát výraznejšie zapísal do povedomia ľudí v roku 2015, keď zdolal na body dovtedy dlhodobého vládcu ťažkej divízie Ukrajinca Vladimira Klička. Stal sa vtedy svetovým šampiónom organizácii WBA, WBO, IBF a IBO. Následne však s boxom skončil, prišiel o majstrovské opasky a dostal sa do najväčších životných problémov.

Strata motivácie, zlá životospráva, drogová závislosť, psychické problémy, úvahy nad skoncovaním so životom – z toho všetkého sa Fury dokázal dostať a medzi povrazy sa vrátil po dva a pol roku. V decembri minulého roku absolvoval strhujúci zápas s Deontay Wilderom, v ktorom bol Tyson lepším boxerom, no napokon sa z toho zrodila pomerne kontroverzná remíza. Ich odveta je na programe začiatkom ďalšieho roku. No a nedávno urobil „Gypsy King“ rýchly proces s Nemcom Tomom Shwarzom, ktorého knokautoval v druhom kole.

Tyson Fury v Prahe rozprával o svojej životnej ceste

“Toto je moja druhá kariéra. Predtým som to bral ako biznis, trhal sa o pásy, teraz si to chcem viac užívať.”

“Vrátil som sa z temných miest. Bola to veľká výzva, tá najťažšia v živote, pretože proti mne nestál súper v ringu, ale bojoval som sám so sebou.”

Tyson má to najhoršie za sebou a svojim príbehom inšpiruje ľudí po celom svete. Sám hovorí, že chce byť v tomto príkladom. O psychických problémoch hovorí veľmi otvorene a snaží sa podávať pomocnú ruku podobne trpiacim jedincom. Dá sa povedať, že od čias legendárneho Muhammada Aliho je to prvý boxer, ktorý v sebe kombinuje neskutočnú športovú kvalitu s charizmou a darom osloviť milióny ľudí.

“Áno (zmluva s Wilderom je už podpísaná), ale nesmiem o podmienkach hovoriť. Kontrakt má päťsto strán a sú to väčšinou Wilderove požiadavky. Jeden alebo druhý musíme vyhrať KO. Je z mojej éry, bude to najväčší duel všetkých čias.”

Na Furyho sa do Prahy prišli pozrieť viaceré známe osobnosti športu našej scény. Prítomný bol Jaromír Jágr, ale aj Karlos VémolaAttila Végh. Tyson sa dokonca zúčastnil staredownu medzi Vémolom a Véghom pred ich veľkým zápasom, ktorý sa uskutoční v novembri v O2 Aréne.


zdroj: sportky , FB OKTAGON MMA