Odporúčané

Reklama


Motivácia Tipy

Neobľubujete ranné cvičenie? Tipy ako sa ráno donútiť cvičiť

Ranný beh. Tipy ako sa donútiť ráno cvičiť.
Ranný beh. Tipy ako sa donútiť ráno cvičiť.

Ranné cvičenie? Asi osobne nepoznám človeka, ktorý by obľuboval včasné vstávanie z postele. Verte mi, oplatí sa to! Nejde to zo dňa na deň, no prinášame niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu s ranným vstávaním a dokonca si na to zvyknete.

 

Ranné cvičenie pre štastnejší život 🙂

Je tu dôvod na to, aby sme sa usilovali o to, byť “ranné vtáča”. Štúdie ukázali, že tí ľudia, ktorí túto značku majú, sú šťastnejší, spoľahlivejší a emočnejší, menej sa stresujú, nemajú veľkú nadváhu a problémy sa im darí lepšie riešiť. Keď hovoríme o rannom cvičení, platí to dvojnásobne. Súvisí to so spaľovaním tukov, lepšie a intenzívnejšie spaľovanie kalórií, znižuje to krvný tlak a riziko cukrovky.

Koľkokrát ste ráno chceli vstať a ísť si zacvičiť, zabehať alebo inak zašportovať? Myslím si, že často, no prekazil vám to budík, ktorý ste vypli a spali ďalej :). Ako sa teda namotivovať tak, že ranné cvičenie a teda aj včasné vstávanie z postele vám nebude robiť problémy? Samozrejme, že to nie je možné zo dňa na deň a môže to chvíľu trvať, kým budete vstávať s radosťou.

Tipy na ľahké ranné vstávanie a cvičenie

 1. Presuňte si budík každý deň o 15 minút skôr až kým nedosiahnete požadovaný čas, ktorý potrebujete na cvičenie.
 2. Spite dostatočné množstvo hodín (teda ak vstávate skôr, treba ísť aj do postele skôr)
  • väčšina ľudí potrebuje od 7-9 hodín spánku
 3. Večer si k posteli položte pohár vody. Hneď ako budete počuť budík, napite sa. Jednak, že sa prebudíte a zároveň hydratujete svoje telo po nočnom spánku.
 4. Prvé dni začínajte krátkymi cvičeniami doma. Neskôr môžete zvoliť beh von alebo fitness centrum.
 5. Skúste obmedziť ponocovanie, vypnite svetlo v izbe, kofein, alkohol, nikotín a cvičenie pred spánkom, ak chcete aby sa vám na druhý deň ľahšie vstávalo.
 6. Predstavujte si ranné vstávanie večer pri zaspávaní a nalaďte sa pozitívne na ranné cvičenie.
 7. Pripravte si ešte večer veci na ranné cvičenie alebo beh, v ktorých budete cvičiť a všimnite si, koľko ráno ušetríte času.
 8. Dajte si pripomienku hodinu pred spánkom, aby ste sa nepozabudli a dbali na plnohodnotný spánok a ľahšie sa vám ráno vstávalo
 9. Dajte si ráno studenšiu sprchu ako zvyčajne, zaručene vás to preberie 🙂
 10. Motivujte sa a robte ráno cvičenie, ktoré vás baví.
 11. Ak máte s kým, dohodnite si tréning na ráno aj s priateľom alebo priateľkou, určite vás to odradí od zrušenia tréningu.
 12. Po čase zmeňte rutinu a skúšajte nové cvičenia alebo športy.
 13. Po mesiaci dodržiavania týchto tipov, už neexistuje ospravedlnenie a ráno máte dostatok energie a sily pre ranné cvičenia a tréningy
 14. Po každom tréningu sa odmeňte svojmu telu chutnými raňajkami alebo smoothie, ktoré nájdete v receptoch magazínu fitfanatik.
 15. Dávajte si výzvy a záväzky, na to aby ste dosahovali svoje vytúžené ciele. Myslite pozitívne a robte pre to hlavne pre seba.

zdroj: fitnessmagazine, pexels