Odporúčané

Reklama


Novinky Šport

MMA legenda Fedor Emelianenko by mohol znovu zápasiť v Japonsku ako v časoch svojej najväčšej slávy

Fedor Emelianenko
foto: mmamania

Prezident Bellator MMA Scott Coker v týchto dňoch vedie rokovania so šéfom Rizinu Nobuyuki Sakakibarom o potenciálom zmiešanom podujatí týchto dvoch organizácii. Malo by k tomu dôjsť v závere roka v Japonsku. Hlavným ťahákom podujatia by mohol byť súboj veterána a legendy tohto športu Fedora Emelianenka, ktorý nedávno podpísal novú zmluvu s Bellatorom.

Scott Coker v MMA show Ariela Helwaniho

„To je niečo, na čom určite pracujeme. V tejto situácii sme so Sakakibarom ešte neskompletizovali detaily. Keď sa nám to podarí, môžeme začať hovoriť o bojovníkoch. Rád by som zorganizoval zápas Fedora v Japonsku, pretože si myslím, že sledovanie tohto zápasu by bola veľká zábava. Či už by to bolo proti japonskému zápasníkovi, prípadne by bojoval s Rampage Jacksonom, Joshom Barnettom alebo kýmkoľvek, podľa mňa by to bola magická noc, ak by sme ho videli späť v Tokiu v klietke Bellatoru.“

42-ročný Emelianenko si zabezpečil nesmrteľnosť práve svojim účinkovaním v Japonsku, keď bol dominantným bojovníkom ťažkej váhy v najlepších rokoch organizácie PRIDE FC. Aj RampageBarnett pôsobili v tom období v PRIDE a patrili medzi najväčšie hviezdy. K vzájomnému zápasu s Fedorom sa však neprepracovali. Koncom roka by sa to v prípade jedného z nich mohlo zmeniť.

Mike Tyson sa vyjadril k prípadnej odvete Khabib vs Conor >>>

zdroj: mmamania , foto: mmamania