Odporúčané

Reklama


Novinky Šport

Karlos Vémola hovorí o hviezdach bojových športov ako McGregor, Tyson, Mayweather, Fury, Ali a Jones

Karlos Vémola

MMA bojovník Karlos Vémola v rozhovore pre Refresher odpovedal na rôzne otázky. Jednou z najzaujímavejších pasáži bol jeho pohľad na veľké hviezdy bojových športov ako Conor McGregor, Mike Tyson, Tyson Fury, Floyd Mayweather, Muhammad Ali alebo Jon Jones.

Karlos Vémola o Conorovi, Tysonovi a ďalších hviezdach bojových športov

„Nech si o Conorovi myslí každý čo chce, ja tiež s úplne všetkými jeho názormi nesúhlasím, ale je to boh kvôli tomu, čo urobil pre náš šport. Nikto na svete neurobil pre MMA to, čo urobil Conor McGregor. Priniesol to do normálnych domácností – ľuďom, ktorí o tom športe v živote nevedeli. Vyzval frajera, ktorý má v boxe bilanciu 50-0. Priniesol náš šport do videnia celého sveta. Všetkých ľudí, babičiek, dedkov, detí – každý vie, kto je Conor McGregor.

On pre ten šport urobil strašne veľa.  To, že je to írsky blázon, to je iná vec. Nie je sa čomu diviť. Milióny fanúšikov, whisky a podobne, on už asi tiež nevie, čo skôr.  Samozrejme, že tých zlých krokov urobil dosť, ale ja mu nezazlievam žiadny a úplne ich chápem, pretože sa dokážem vcítiť do roly toho športovca, ktorý je pod obrovským tlakom. Ktorý veľký šampión takéto úlety nemal?

Mike Tyson, veď on ich mal nezmyselné množstvo a tiež urobil pre ten box strašne veľa. Mayweather si takisto išiel svoje. Tyson Fury sa pomaly zavraždil pri jazde s ferrari na moste. Tiež sa z toho úplne zbláznil. Muhammad Ali nebol svätý. Chvíľu moslim, chvíľu kresťan, tiež nevedel čo skôr.  Všetci títo športovci niečo majú. Jon Jones mal aféry za volantom, s kokaínom a takéto veci.

Viacmenej to sú chlapi, ktorí celý život nič nemajú a v 21 rokoch sa stanú najmladší majstri sveta. Do tohto veku v živote neboli na nejakej diskotéke. Oni boli vo fitku, dreli a takéto veci nepoznali. Oni nechodili každý víkend si trošku upustiť a niečo robiť. Oni len makali a keď je mi zrazu 21 rokov, je zo mňa multimilionár, nikdy som nikde nebol, no a teraz som ako utrhnutý z reťazí. Takíto ľudia sa asi ťažko kontrolujú.“

zdroj: youtube refresher