Odporúčané

Reklama


Novinky Šport

Conor McGregor sa v rebríčku najlepšie platených športovcov podľa Forbes prepadol, vládnu futbalisti

Conor McGregor
foto: punditarena

Napriek tomu, že Conor McGregor v roku 2018 bojoval len raz, sa bývalý UFC šampión perovej a ľahkej váhy opäť dostal na zoznam Forbes najlepšie platených športovcov na svete. Oproti minulému roku si pohoršil, keď sa teraz umiestnil na 21. mieste. Forbes odhaduje, že „Notorious“ počas minulého roku zinkasoval 47 miliónov dolárov.

Spomínaný jeden zápas absolvoval na UFC 229 v októbri 2018. Nedopadol pre neho úspešne, keďže ako vyzývateľ podľahol súčasnému šampiónovi Khabibovi na submisiu v štvrtom kole. Jednalo sa však o historicky rekordné pay-per-view podujatie (okolo 2,4 milónov zakúpených prístupov).

Conor prezradil, že základná odmena zo zápasu bola 3 milióny dolárov, ale práve na základe rekordného PPV k tomu dostal aj okolo 30 miliónov dolárov navyše. Dohodol sa tiež na novej sponzorskej zmluve s Reebok, ktorá mu vynáša 5 miliónov ročne. 30-ročný Ír spustil aj predaj svojej Proper 12 Irish Whiskey a tá mu takisto zabezpečuje veľké tržby.

McGregor sa dostal do tohto Forbes rebríčka už štvrtýkrát v rade. Bol vôbec prvým zástupcom MMA, ktorý sa do prestížnej každoročnej tabuľky prebojoval (v roku 2016). V minulom roku sa dokonca dostal do TOP 5, čo mu zabezpečil obrovský boxerský money-fight s Floydom Mayweatherom.

Na aktuálny zoznam sa dostalo aj niekoľko špičkových boxerov. Canelo Alvarez je z nich najvyššie na 4. mieste ($94 miliónov), Anthony Joshua 13. miesto ($55 miliónov), Deontay Wilder 55. miesto ($30,5 milióna).

Reakcia Anthony Joshuu po prehre s Andy Ruizom >>>

TOP 10 najlepšie platených športovcov za rok 2019 podľa Forbes

Na prvom mieste je Lionel Messi a TOP 10 dopĺňajú Cristiano Ronaldo, Neymar, Canelo Alvarez, Roger Federer, Russell Wilson, Aaron Rodgers, Lebron James, Kevin DurantStephen Curry.

zdroj: lowkickmma , punditarena