Odporúčané

Reklama


Novinky Šport

Anthony Joshua bol údajne krátko pred súbojom s Andy Ruizom na tréningu poslaný tvrdo k zemi

Anthony Joshua
telegraph

Joe Rogan je v rámci bojových športov vysoko rešpektovanou osobou a platí to aj rámci boxu. Obľúbený UFC komentátor vo svojom podcaste potvrdil to, o čom sa špekuluje v posledných dňoch od prehry  Anthony JoshuuAndy Ruizom. Rogan povedal, že Anthony bol skutočne počas tréningového sparingu v týždni pred jeho titulovou obhajobou poslaný tvrdým úderom k zemi.

Joe Rogan o sparingu a zápase Anthony Joshuu

„Mám to z dobrého zdroja, že Anthony Joshua bol poslaný k zemi počas sparingu v tom istom týždni, v ktorom sa odohrával jeho zápas. Bol zranený, skutočne ťažko, v týždni jeho zápasu. A bol veľmi neistý pri vstupe do toho súboja, a veľmi zraniteľný. Čo dáva zmysel. Bol kvôli tomu opatrný.“

Reakcia UFC bojovníka Kevina Lee, ktorý bol hosťom Joe Rogana v jeho podcaste

„A bolo to na ňom akosi aj vidieť. Dokonca aj pri nástupe na zápas, v jeho očiach sa dal vidieť akýsi otupený pohľad. Vtedy som to vyhodnotil tak, že to bolo len z toho, že prišiel boxovať prvýkrát do Ameriky, do New Yorku. To so sebou prináša obrovský tlak. Špeciálne, keď sa hovorilo o tom, že Deontay Wilder poslal knokautom Dominica Breazeale do iného vesmíru len týždeň predtým.“

Joshua skutočne v istých momentoch pôsobil inak a vysvetlením môže byť práve diskutovaný incident z tréningu. Promotér Eddie Hearn sa však vyjadril, že ide len o fámy, a Anthony Joshua k tomu zatiaľ neposkytol stanovisko. Zatiaľ to môžeme brať ako špekulácie, ktoré ale prichádzajú z viacerých zdrojov. Možno sa do toho vnesie viac svetla v najbližších dňoch.

Tak či onak, je otázne do akej miery to prípadne ovplyvnilo Joshuov výkon. Každopádne treba vyzdvihnúť výkon Andy Ruiza Jr., ktorý sa predviedol vo výbornom svetle a opasky si privlastnil úplne zaslúžene. Odveta Ruiz vs Joshua je už teraz predbežne naplánovaná na koniec tohto roku v Anglicku.

zdroj: bjpenn , telegraph