Odporúčané

Reklama


Novinky Šport

Andy Ruiz šokoval svet! Anthony Joshua bol 4krát na zemi a stratil svoje opasky (HIGHLIGHTY)

Andy Ruiz vs Anthony Joshua
foto: forbes

Andy Ruiz Jr. (33-1, 22 KO) počas sobotnej noci šokoval celý boxerský a športový svet. V slávnej Madison Square Garden (New York City) si totiž poradil s Anthony Joshuom (22-1, 21 KO). Andy „Destroyer“ Ruiz sa tak stáva novým svetovým šampiónom a majiteľom štyroch opaskov, ktoré doteraz patrili Joshuovi – WBA (Super), IBF, WBO, IBO. Ruiz zvíťazil na TKO v siedmom kole, keď rozhodca nepustil Anthonyho do zápasu po jeho štvrtom knockdowne (porúčanie sa k zemi následkom úderov).

Videli sme pravdepodobne najväčšie prekvapenie v ťažkej váhe svetového boxu odvtedy, keď Mike Tyson takmer pred 30 rokmi prehral s Busterom Douglasom na knokaut. Joshua vstupoval do svojej ďalšej obhajoby ako obrovský favorit s kurzom -2500 (1,04).

Ako prvý sa pritom na zemi ocitol Andy Ruiz, keď ho Joshua trafil tvrdým ľavým hákom. Viacerí si vtedy určite povedali, že zápas sa o chvíľu skonči tak, ako sa to aj predpovedalo. Ruiz sa však z ťažkej rany nielenže oklepal, ale ešte v tom istom kole to bol práve on, kto poslal Joshuu na zem až 2krát! To isté sa mu podarilo aj v siedmom kole. Po štvrtom knockdowne rozhodca pri komunikácii a posúdení stavu Anthonyho usúdil, že už ho ďalej do zápasu nepustí.

Prvý súboj na americkej pôde tak pre Joshuu vôbec nedopadol dobre. Andy Ruiz Jr. sa stal prvým boxérom ťažkej váhy mexického pôvodu, ktorý sa stal šampiónom. Mimochodom, promotér Eddie Hearn v pozápasových rozhovoroch prezradil, že odveta medzi týmito dvomi mužmi by sa mala konať koncom roka v Anglicku (november alebo december).

Pozri tiež: Tyson Fury a Conor McGregor zareagovali na výhru Deontay Wildera >>>

Andy Ruiz Jr. porazil Anthony Joshuu – TKO 7.kolo, 1:27 (HIGHLIGHTY)

zdroj: mmamania , forbes