Odporúčané

Reklama


Stravovacie systémy a diéty Tipy Zdravý životný štýl

8 hodinová diéta ako kľúč k strate váhy, poznáte túto metódu?

8 hodinová diéta ako skvelý systém k udržaniu si a strate váhy
Vyvážená večera

Zabudnite na počítanie kalórií, limitovanie sacharidov, kľúčom k udržaniu alebo straty váhy je 8 hodinová diéta. Je to veľmi jednoduché, no bez mierneho sebazaprenia nebude fungovať nič a preto pokračujte v čítaní tohto článku.

8 hodinová diéta k strate či udržaniu stabilnej váhy

V aký čas ste jedli včera vašu večeru? Mohlo to byť okolo 19:00 alebo 20:00? A kedy ste mali ráno raňajky? Predžovať časové obdobie, počas ktorého jeme v rámci dňa je podstata problému. Veľké medzery nejedenia počas dňa, je takisto chyba a má to za následok vytvorenie veľkého hladu.

Je to veľmi jednoduché, zabudnite na počítanie kalórií, obmedzovanie sacharidov, kontrolovať hmotnosť ide lepším spôsobom, len je potrebné sa sústrediť na niekoľko pravidiel počas dňa.

8 hodinová diéta je o tom, že obmedzíte jedenie iba na 8 hodín počas dňa. Tento systém diéty sa často nazýva 16:8, to znamená, že 16 hodín počas dňa neprijímate potravu a zvyšných 8 hodín pravidelne áno. Všetky jedlá a kalórie počas dňa musia byť prijaté iba počas týchto 8 hodín v priebehu dňa.

Ak začnete deň raňajkami o 8:00 ráno, posledné jedlo, ktoré v tom dni príjmete je najneskôr o 16:00. Množstvo kalórií a tuku v tomto prípade nehrá veľkú rolu. Problém u ľudí, ktorým sa nedarí schudnúť, je ten, že to robia naopak. Počas dňa jedia v priebehu až 16 hodín a zvyšných 8 hodín nekonzumujú žiadne jedlo. Dlhšie obdobie jedenia počas dňa znamená, že sa uvoľňuje viac inzulínu – hormónu, ktorý reguluje hladinu glukózy v krvi. Vysoká hladina inzulínu podporuje zápal a ukladanie tuku v tele. Je to takzvaný režim skladovania.

Ak však dodržiavate systém 16 ku 8, pečeň prestane uvoľnovať glukózu do krvného obehu a použije ju na opravu buniek tela, čo znižuje zápal. Okrem toho sa cholesterol skôr rozloží v tele. Máte už skúsenosti s týmto systémom diéty? Podarilo sa vám dosiahnuť cieľ, ktorý ste si vytýčili? podeľte sa so skúsnosťami v komentároch.

zdroj: news